Këta futbollistë kanë “lindur” për Milanin! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këta futbollistë kanë “lindur” për Milanin!

09:37 | 06 Shkurt 2019

AC Milan momentalisht është i pozicionuar në vendin e katërt në Seria A.

Së fundmi ata patën një lojë kundër AS Roma në Romë pasi kjo ishte një lojë e rëndësishme për të dy klubet.

Rossonerët hyjnë në këtë vend në vendin e 4-të, ku Romët e Di Francescës janë aktualisht në vendin e 5-të në
renditjen italiane të Serie A përcjell ORAinfo.

Lojtarët që shkëlqyen në atë sfidë padyshim ishin dyshja Lucas Paqueta dhe Piatek.

Tifozët e Milanit do të jenë të lumtur në mënyrë perfekte me kombinimin e këtyre dy lojtarëve. Lucas krijon raste, derisa Piatek nuk i humb rastet./ORAinfo/

Komento: