Këta janë dy personat që vdiqën sot nga koronavirusi, mësohet se a kishin sëmundje të tjera – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këta janë dy personat që vdiqën sot nga koronavirusi, mësohet se a kishin sëmundje të tjera

16:00 | 02 Korrik 2020

Edhe dy persona kanë humbur jetën sot nga koronavirus në vendin tonë.

Dy të infektuar me COVID-19 kanë vdekur në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike dhe Universitare të Kosovës. Bëhet fjalë për një 71-vjecar nga Prishtina dhe një 83-vjecar nga Mitrovica.

Lajmin e ka konfirmuar Klinika Infektive përmes raportit 24 orësh, ku ka njoftuar se që të dy viktimat kishin edhe sëmundje të tjera shoqëruese.

“Dje me datë 01.07.2020 në Klinikën Infektive ka ndërruar jetë pacienti F.G. moshës 71 vjeq nga Prishtina me diagnozën Covid 19 dhe sëmundje tjera shoqëruese, si dhe sot me datën 02.07.2020 në orët e hershme të mëngjesit ka ndërruar jetë pacienti F.M. moshës 83 vjeq nga Mitrovica, I cili përpos infeksionit me Covid 19 kishte edhe sëmundje shoqëruese”, thuhet në raport.

Komento: