Këtë nuk e priste askush, Juventusi me super-transferim

08:09 | 10 Janar 2019

Juventusi duket se do të bëjë edhe një transferim.

Mesfushori i Arsenalit do të zyrtarizohet si lojtar i kampionëve të Serie A këtë janar, por ai do ti bashkohet atyre në verë.

Mesfushori i Arsenalit, Aaron Ramsey ka arritur marrëveshje për t’ju bashkuar Juventusit në verë, shkruan Guardian.

Ramsey do të kalojë në Juventus si transfer i lirë dhe do të nënshkruaj kontratë pesë vjeçare nga e cila kur ti mbush 33 vjet do të jetë i pasur për më shumë se 40 milionë euro.

28 vjeçarit nuk arriti që të këtë kontratë të re me Arsenalin dhe do të largohet nga ky klub pas 10 viteve.

Komento: