Këtij futbollisti po ia sheh “sherrin” Milani

09:01 | 19 Dhjetor 2018

Milan nuk arriti të përfitonte nga humbja e Lazios mbrëmë, pasi Bolonja arriti të ia rrëmbejë një barazim në Stadio Dall’Ara.

Sa i përket shanseve, ka pasur pak ose aspak për të dyja palët gjatë 90 minutash, me Milanin që zotëroi posedimi e topit, por nuk ka arritur të bëjë asgjë prej këtij fakti përcjell ORAinfo.

Ngjarja më e madhe e lojës erdhi në minutën e 79-të, pasi Bakayoko mori kartonin e verdhë të dytë të tij, që nënkupton se si dhe Kessie (që mori një karton të verdhë) do të humbasë ndeshjen kundër Fiorentinës.

Nuk është një lajm i mirë për Gattuson, duke pasur parasysh betejat aktuale të lëndimeve. Duhet thënë se që nga ardhja e Bakayokos në Milan ai nuk ka arritur të përshtatet mirë te rossonerët dhe ka treguar perfomancë të dobët. /ORAinfo/

Komento: