Këtij futbollisti të Milanit po i mungon Higuaini – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këtij futbollisti të Milanit po i mungon Higuaini

17:58 | 04 Shkurt 2019

Hakan Calhanoglu, numri 10 i Milanit, foli për mediat turke DHA pas barazimit të Milanit me Romën, 1-1 në Serie A dje në mbrëmje përcjell ORAinfo.

“Roma, ata luajtën një lojë të mirë, i përgëzoj ata, ata luajtën më mirë se ne, atëherë gjetëmgolin , por ata nuk u dorëzuan deri në minutën e fundit, ata filluan rimëkëmbjen mirë, ata gjetëm barazimin dhe kjo ishte e vështirë për ne. Jemi të lumtur që kemi sjellë në shtëpi një pikë, ishte e rëndësishme të mos humbisnim.

“Jam kaluar mirë me Higuain, jam i trishtuar që u largua dhe i uroj atij më të mirën. Më mungon ai.

“Ne jemi në vendet e Ligës së Kampionëve, por ne duhet të vazhdojmë kështu, sepse ekipet prapa nesh janë gjithashtu afër tyre.

Kjo është shumë e rëndësishme për mua, qëllimi është gjithmonë Liga e Kampionëve dhe Milan nuk ka marrë pjesë në këtë garë për disa vjet “, ka thënë turku./ORAinfo/

Komento: