Këto janë çiftet e 1/16 të finales së Evropa Ligës

13:41 | 17 Dhjetor 2018

Është hedhur shorti për Ligën e Evropës.

Tanimë ka përfunduar shorti për 1/16 të finales së Evropa Ligës dhe janë mësuar çiftet kundërshtare të cilat do të përballen në këtë fazë.

Shorti u hodh në Nyon të Zvicrës në orën 13:00, pas përfundimit të shortit të Ligës së Kampionëve.

Ndër ndeshjet më interesante të kësaj faze do të jenë: Chelsea kundër Malmos, Arsenali kundër Bate Borisovit, Interi kundër Rapid Ëienës dhe Lazio kundër Sevillës.

Komento: