Këto janë shitjet më të shtrenjta të Real Madridit

00:02 | 10 Janar 2019

Real Madridi njihet për transferime të mëdha e të shtrenjta.

‘Los Blancos’ gjatë viteve të fundit jo pak herë kanë vendosur rekorde në tregun e transferimeve duke afruar yje të futbollit si Zinedine Zidane, Kaka, Cristiano Ronaldo dhe Gareth Bale.

Por, viteve të fundit, Real Madrid ka filluar edhe të shesë lojtarë me çmime të larta.

Rasti i fundit është Cristiano Ronaldo, që për 117 milionë euro u transferua te Juventus.

Portugezi është lojtari më i shtrenjtë që ka shitur Real Madrid.

Listën me lojtarët më të shtrenjtë të shitur nga Real Madrid e gjeni në pjesën e mëposhtme:

1. Cristiano Ronaldo (Juventus -117 milionë euro)

2. Alvaro Morata (Chelsea – 80 milionë euro)

3. Angel Di Maria (Man Utd – 75 milionë euro)

4. Mesut Ozil (Arsenal – 47 milionë euro)

5. Robinho (Man City – 43 milionë euro)

6. Gonzalo Higuain (Napoli – 39 milionë euro)

7. Nicolas Anelka (PSG 34.5 milionë euro)

8. Danilo (Man City – 30 milionë euro)

9. Michael Oëen (Neëcastle United – 25 milionë euro)

10. Jese (PSG – 25 milionë euro).

Komento: