Këto temperatura na presin në ditët në vazhdim – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këto temperatura na presin në ditët në vazhdim

00:02 | 24 Qershor 2022

Temperaturat e larat po vazhdojnë në Ballkan.

I nxehti afrikan prej disa ditësh ka përfshirë Shqipërinë dhe gjatë ditës së sotme, është ndier edhe më shumë.

Por në ditët në vijim pritet të kemi sërish rritje të temperaturave të cilat pritet të kapin 38 gradë celcius në ditët e fundit të muajit qershor.

Sinoptikanët kanë parashikuar gjithashtu një verë të nxehtë dhe të thatë edhe gjatë muajit korrik.

Komento: