Këto vende në Kosovë, po festojnë Vitin e Ri pa rrymë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Këto vende në Kosovë, po festojnë Vitin e Ri pa rrymë

20:49 | 31 Dhjetor 2018

Problemi me energjinë elektike, vazhdon të jetë i pranishëm në Kosovë.

Përkundër që sonte është festa e Vitit të Ri, ka vende në Kosovë që nuk kanë rrymë.

Në disa fshatra të Drenasit, si Shtrubullov banorët po përballen me terrin.

Fshatarët që i kanë telefonuar KEDS-it, për Indeksonline kanë treguar se përgjigja që kanë marrë ka qenë se ndalja e rrymës erdhi si shkak i mbingarkesës dhe se së shpejti do të rregullohet.

Pak më momente më herët u lajmëruar se një shtëpi në Drenas është djegur për shkak të energjisë elektrike dhe kjo ka mundur të shkaktojë probleme përreth.

Komento: