‘Kiameti’ po ndodh në Washington – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

‘Kiameti’ po ndodh në Washington

09:12 | 09 Korrik 2019

Reshje të mëdha të shiut dhe përmbytje kanë ndodhur në Washington Dc.

Washington Dc është përfshirë nga shira të rrëmbyeshëm gjatë ditëve të fundit të cilët kanë shkaktuar edhe përmbytje masive.

Përmbytja erdhi në mënyrë të papritur për disa qytetrë të Washingtonit. Ata e gjetën veten në rrugë të bllokuara nga uji ku dhe rritej vazhdimisht niveli i ujit.

Ekipe të shumta emergjence janë ngritur për tu ardhur në ndihmë qytetarëve në mënyrë që kjo përmbytje të kalohet pa pasoja në njerëz.

Përmbytja ka pasur edhe në linjat hekurudhore nëntokësore duke bërë paralizimin e lëvizjes atje.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!