Kishe vlerën 5 milion, sot Milan po e blenë 50 milionë eurosh

23:26 | 18 Janar 2019

Milan pritet të nënshkruajë Krzysztof Piatek nga Genoa për 35 milionë euro plus shpërblime, që arrin shfriën 50 milionë raporton Sky Sport Italia, përfshirë Alen Halilovic, por jo Andrea Bertolacci përcjell ORAinfo.

Ishte sot në Milano një samit katër-orësh, ku përfshiheshin Presidenti Enrico Preziosi, drejtorët Leonardo, Paolo Maldini, Ivan Gazidis dhe Giorgio Perinetti, së bashku me agjentin e Piatek.

Edhe pse negociatat u shtynë deri të martën, pasi Milani luan me Genoa në Serie A të hënën pasdite, marrëveshja besohet të jetë bërë në thelb.

Genoa refuzoi të pranonte ndonjë format tjetër për blerje, duke përfshirë një hua me mundësi për të blerë ose hua me detyrim, madje edhe kur Rossonerët kërcënonin të largoheshin.

Ajo që grifoni binte dakord ishte përfshirja e një lojtari për të ulur koston e përgjithshme.

Haliloviç tani duhet të zhvillojë kushtet personale me Genoa përpara se të transferojë në Marassi.

Genoa pagoi vetëm 4.5 milionë euro për të nënshkruar Piatek 23-vjeçar nga Cracovia Krakow në korrik 2018, por ai shënoi 19 gola spektakolare në 21 ndeshje konkurruese./ORAinfo/

Komento: