Kishin shkuar për Haxh, ndërrojnë jetë 28 haxhinjë nga Turqia – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Kishin shkuar për Haxh, ndërrojnë jetë 28 haxhinjë nga Turqia

17:47 | 12 Gusht 2019

28 haxhinjë kanë ndërruar jetë gjatë kryerjes së Haxhit.

Kreu i Drejtorisë së Çështjeve Fetare (Diyanet) në Turqi, Ali Erbas, ka bërë të ditur se të paktën 28 haxhinjë turq kanë ndërruar jetë gjatë Haxhit

“28 vëllezër ndërruan jetë gjatë Haxhit”, tha Erbas. i cili përcolli ngushëllime për të afërmit e tyre, raporton Anadolu.

Haxhi është një nga pesë “shtyllat e Islamit” të cilën duhet kryer një herë në jetë nga burrat dhe gratë të cilët kanë mundësi financiare.

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!