Kjo është arsyeja pse Icardi nuk po nënshkruan me Interin

08:41 | 19 Dhjetor 2018

Sky Italia, kundërshton pretendimet e bashkëshortes dhe agjentit të Mauro Icardit se kapiteni i Interit nuk është ofruar një kontratë të re, duke thënë se një marrëveshje prej 6 milionëshësh është në tryezë përcjell ORAinfo.

Sulmuesi argjentinas ka një klauzolë lirimi prej 110 milion euro në kontratën e tij, e cila është e vlefshme për dy javët e para në korrik.

Nerazzurët janë të prirur për të ngritur ose hequr atë klauzolë, si dhe për të marrë Icardi për të zotëruar të ardhmen e tij në klub.
Mbrëmë, agjentja e tij, Wanda Icardi, këmbënguli që dy palët janë “shumë larg” dhe “oferta e Interit nuk ekziston”.

Sky këmbëngul se ka një ofertë nga Beneamata me vlerë rreth 6 milion euro për sezonin, një rritje prej 1.5 milion euro në marrëveshjen është e gatshme tashmë.

Kjo mund të mos jetë e mjaftueshme për të bindur Icardi-n dhe agjentin e tij, si lojtarët e Gonzalo Higuain, Edin Dzeko dhe Paulo Dybala fitojnë më shumë, pavarësisht se kapiteni i Interit po aq efektiv./ORAinfo/

Komento: