Kjo është arsyeja pse Kessie nuk iu bashkua Napolit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është arsyeja pse Kessie nuk iu bashkua Napolit

13:38 | 22 Nëntor 2020

Mediat italiane në afatin veror zbuluan se trajneri i Napolit, Rino Gattuso dëshironte transferimin e mesfushorit të AC Milanit, Franck Kessie.

Tekniku italian punoi me Kessie sa ishte në stolin e Milanit dhe dëshironte ribashkimin të Napoli, transmeton lajmi.

Gattuso kishte bërë kërkesë të bordi për shërbimet e mesfushorit, por në ditët e fundit transferuan Tiemoue Bakayoko nga Chelsea në formë huazimi.

Sipas Calciomercato, bisedimet mes Napolit dhe AC Milanit për lojtarin e Bregut të Fildishtë asnjëherë nuk nisën.

Arsyeja ishte se Kessie dëshironte qëndrimin dhe e dyta që “Rosonerët” do kërkonin së paku 30 milionë euro për 23-vjeçarin.

Tani, dy skuadrat do përballen sonte (e diele) në “San Paolo”.

Komento: