Kjo është arsyeja shokuese pse Higuain po largohet nga Milani

12:51 | 14 Janar 2019

Gonzalo Higuain, po përpiqet të bashkohet me Chelsean me Maurizio Sarri i cili është i vendosur të bashkohet me ish sulmuesin e Napolit dhe Juventusit.

Marrëdhënia mes sulmuesit argjentinas dhe rossonerët ndryshoi midis nëntorit dhe dhjetorit kur Higuain e kuptoi se AC Milan nuk mund ta kishte nënshkruar atë me një marrëveshje të përhershme në fund të sezonit përcjell ORAinfo.

Kur u bashkua me ekipin nga San Siro në verë, El Pipita u siguroi se AC Milan do të kishte përfunduar nënshkrimin e tij të përhershëm në fund të sezonit.

Megjithatë, kur Higuain e kuptoi se AC Milan nuk do ta kishte nënshkruar atë me një marrëveshje të përhershme, ai kërkoi të largohej nga klubi.

Leonardo konfirmoi se AC Milan do të luftojë për të bërë lëvizjen e Higuain-it të përhershëm nëse Gattuso nuk arrin të kualifikohet për Ligën e Kampionëve këtë sezon dhe ylli i Juventus dhe Real Madrid tani është i gatshëm të largohet nga klubi dhe të bashkohet me Chelsean./ORAinfo/

Komento: