Kjo është diferenca me vota në mes Ardian Gjinit e Mimoza Kusarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është diferenca me vota në mes Ardian Gjinit e Mimoza Kusarit

00:31 | 18 Tetor 2021

Në Gjakovë numërimi po shkon drejt fundit, kjo është diferenca me vota në mes Ardian Gjinit e Mimoza Kusarit.

Komuna e Gjakovës do të shkojë në balotazh.

Kur janë numëruar mbi 91% të votave nga KQZ-ja, kandidati i AAK-së, Aridan Gjini, po prind me 46.43% të votave, kurse në vend të dytë është Mimoza Kusari-Lila e Vetëvendosjes me 36.20% të votave.

Këta dy kandidatë pritet të garojnë edhe në raundin e dytë ku do të përcaktoet se kush do të jetë kryetar i ri i Gjakovës.
Në vend të tretë renditet Ferdinand Kolaj nga PSHDK me 6.86%, i katërti Teki Shala i LDK-së me 5.88%.

Dy të fundit janë Arbënesha Kuqi e PDK-së me 3.49% dhe Fazli Hoxha i NISMA-s me 1.14%.

Komento: