Kjo është familja e kryeministrit Avdullah Hotit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është familja e kryeministrit Avdullah Hotit

13:45 | 03 Qershor 2020

Avdullah Hoti është kryeministër i ri i Kosovës.

Deputetët e Kuvendit të Republikës së Kosovës kanë votuar qeverinë e re e drejtuar nga Avdullah Hoti.

Me 61 vota pro, Avdullah Hoti nga sot është kryeministri i ri i Kosovës, transmeton Indeksonline.

I lindur me 4 shkurt 1976 (44 vjeç), Hoti vjen nga një fshat i Rahovecit, por jeton në Prishtinë, është i martuar dhe ka dy djem.

Hoti me profesion është ekonomist, ndërsa së fundi ka qenë zëvendësministër i qeverisë Kurti.

Më poshtë portreti familjar i kryeministrit të ri:

Komento: