Kjo është “fshehtësia” e suksesit të Piatek te Milanit!

21:13 | 23 Shkurt 2019

Menaxheri i Milanit, Rino Gattuso ka zbuluar se heroi i ri i klubit, Krzysztof Piatek gjithmonë i kërkon stafit për karakteristikat e mbrojtësve që do të dalë kundër tij.

Piatek shënoi përsëri për Milanin në fitoren e tyre 3-0 dhe gjeti pjesën e pasme të rrjetës për herë të shtatë në të gjitha garat që nga ardhja e tij nga Genoa.

Ai ka krijuar historinë duke qenë i vetmi golashënues që nga Oliver Bierhoff për të shënuar në të gjitha katër fillimet e tij të para për një klub të ri përcjell ORAinfo.

Pas fitores 3-0 ndaj Empolit, Gattuso po bisedonte me Sky Sports për Piatek dhe e lavdëroi atë shumë.
“Piatek është adaptuar shumë mirë dhe punon shumë, por ai nuk është një lojtar që qëndron në stërvitje.

“Ai kujdeset për veten, por nuk bën shumë. Ai është shumë më praktik, fokusohet në gjërat e rëndësishme dhe i pëlqen të provojë lëvizjet dy ose tre ditë para një lojëje”, ka thënë Gattuso.

Fitorja ndihmoi rossonerët të forcojnë pozitën e tyre në katër të parët dhe i ndihmoi ata të vijnë në një pikë të Interit./ORAinfo/

Komento: