Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në Spitalet e Kosovës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është gjendja e pacientëve me COVID-19 në Spitalet e Kosovës

10:58 | 26 Janar 2022

Në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme po trajtohen 167 pacientë, prej tyre 132 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 35 të tjerë post-Covid-19.

Kjo është bërë e ditur përmes një njoftimi për media nga ShSKUK.

Me oksigjeno-terapi janë 86 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 2 pacientë.

Njoftimi i plotë:

Në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme po trajtohen 167 pacientë, prej tyre 132 të konfirmuar me Covid-19 pozitivë dhe 35 të tjerë post-Covid-19.

Me oksigjeno-terapi janë 86 pacientë, kurse në Mjekimin Intensiv të Klinikës Infektive janë 2 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme

Klinika Infektive, 57 pacientë

Klinika e Pulmologjisë, 30 pacientë post-covid

Mjekimi Intensiv i Klinikës Infektive, 2 pacientë

Klinika e Pediatrisë, 9 pacientë

Klinika e Gjinekologjisë, 13 pacientë

Spitali i Prizrenit, 6 pacientë

Spitali i Pejës,10 pacientë

Spitali i Gjakovës,15 pacientë

Spitalit Mitrovicës,10 pacientë

Spitali i Ferizajt, 5 pacientë

Spitali i Gjilanit,10 pacientë

Komento: