Kjo është gjendja në pikëkalimet kufitare – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është gjendja në pikëkalimet kufitare

08:37 | 08 Janar 2019

Kanë marrë fund pritjet e gjata në pikëkalimet kufitare.

Gjatë dy ditëve të fundjavës, bashkatdhetarët kanë pritur me orë të tëra në pikëkalimin kufitar në Merdarë e Dheu i Bardhë.

Por, dje dhe sot pritjet për të hyrë në Kosovë janë 3-5 minuta ndërkaq 10 deri në 15 minuta për të dalë nga Kosova.

Për dallim prej vikendit, ku bashkatdhetarët kanë pritur deri në gjashtë orë në kufirin Kosovë-Serbi, sot është krejt gjendje tjetër.

Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar pritjet e gjata në pikëkalimin kufitar Merdarë dhe Dheu i Bardhë kanë marrë fund.

Sipas kësaj qendre, në Merdarë pritja është tre deri në pesë minuta për të hyrë në Kosovë ndërkaq 10 deri në 15 minuta për të dalë nga Kosova.

Situatë pothuajse e njëjtë është edhe në pikëkalimin kufitar Dheu i Bardhë.

Komento: