Kjo është mosha e 3 të vdekurve nga koronavirusi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është mosha e 3 të vdekurve nga koronavirusi

15:05 | 15 Maj 2021

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi brenda 24 orëve të fundit.

Brenda 24 orëve janë raportuar 3 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Prizren 1 rast (68 vjeç), Skenderaj 1 rast (73 vjeç), Suharekë 1 rast (67 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 106.843 raste nga 565.607 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 2.223 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 358 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 99.455 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.165.

Komento: