Kjo është paga që Tuchel përfiton te Bayern Munich – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është paga që Tuchel përfiton te Bayern Munich

16:11 | 26 Mars 2023

Zbulohet paga e Tuchel te Bayerni.

I prezantuar zyrtarisht këtë të shtunë, Thomas Tuchel është trajneri i ri i Bayern Munich.

Në botimin e sotëm, e përditshmja gjermane Bild zbuloi dhe pagën që do të marrë ish-trajneri i PSG-së në Bavari, pagë që do të jetë më e lartë se e paraardhësit të tij, Julian Nagelsmann.

Në të vërtetë, media gjermane tregon se Tuchel do të marrë nga 10-12 milionë euro në vit, një pagë disi më e ulët se ajo që merrte te “blutë” e Chelsea.

Ndërkaq, kujtojmë se, trajneri 49-vjeçar ka nënshkruar kontratë me bavarezët deri në vitin 2025 dhe testi i parë do të jetë klasikja gjermane ndaj Dortmundit, pasditen e 1 prillit, ndeshje që pritet të vulosë dhe fatet e kampionatit gjerman. /abcnews

Komento: