Kjo është pika e fortë e Juventusit

14:34 | 17 Dhjetor 2018

Juventusi do të ballafaqohet me Atletico Madrid,pasi që sot është hedhur shorti për ndeshjet e Ligës së Kampionëve e kjo përballje do të jetë ndeshje e vështirë për Bianconerët.

Megjithatë, ekipi i Massimiliano Allegrit tani kanë një armë sekrete në duart e tyre, të cilat ata nuk kishin gjatë viteve të fundit përcjell ORAinfo.

Ai është, Cristiano Ronaldo. Fenomen portugez ka shënuar 22 gola kundër Atletico në karrierën e tij, dhevetëm kundër Getafe (23) dhe Sevilla (27) ka shënuar më shumë se kundër ekipit të Diego Simones./ORAinfo/

Komento: