Kjo është pika e fortë e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është pika e fortë e Milanit

18:39 | 01 Janar 2019

Gianluca Di Domenico, agjenti i Ricardo Rodriguez foli për MilanNews për mënyrën se si klienti i tij po e shfaq formën e tij në San Siro.

Di Domenico gjithashtu mbrojti menaxherin e Milanit, Gennaro Gattuso, i cili e shpëtoi punën e tij javën e kaluar duke fituar kundër Spal përcjell ORAinfo.

“Kritikimi i tij është krejtësisht i pakuptimtë. Gattuso është një menaxher i cili do të jetë në gjendje të fitojë Ligën e Kampionëve në të ardhmen “.

“Ai nuk ka asgjë më pak se menaxherët e tjerë që e kanë fituar atë në të kaluarën. Ai ka një pikë të fortë: ai i trajton lojtarët e tij si djemtë e tij dhe nuk ka preferenca. Ekziston shumë ekspozim kur punoni në botën e futbollit dhe që menaxhuesit si ai janë absolutisht jetësor “.

“Nuk është rastësi që çdo lojtar i Milanit është përmirësuar që kur Gattuso mori klubin në dorë”, ka tjënë Di Domenico.

AC Milan qëndron i pesti në tabelë dhe është vetëm një pikë prapa Lazio, i cili renditet i katërti në Serie A dhe zë vendin e fundit të Ligës së Kampionëve në dispozicion për klubet e Serie A./ORAinfo/

Komento: