Kjo është shitja e parë e Realit këtë verë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo është shitja e parë e Realit këtë verë

16:02 | 20 Qershor 2019

Marcos Llorente është lojtari që ka hedhur në shitje Real Madrid.

Real Madrid ka bërë shitjen e parë të verës, pas transferimit prej 40 milionë eurosh të Marcos Llorente te rivalët e Atletico Madrid.

Los Blancos duhet të shesin pasi kanë bërë blerje të mëdha në fillim, pasi ata zyrtarizuan Eder Militao, Rodrygo Goes, Luka Jovic, Eden Hazard dhe Ferland Mendy për një total prej 305 milion euro. Emri i vetëm që mbetet në listën e dëshiruar të Zinedine Zidane është Paul Pogba, një tjetër transferim i kushtueshëm.

Shitjet ishin planifikuar dhe Marcos Llorente ka të ngjarë të jetë vetëm ‘domino e parë që bie në këtë drejtim’. Pas 24-vjeçarit, Raul de Tomas është në pragë të bashkimit me Benficas, përcjell lajmi.net.

James Rodriguez, Theo Hernandez dhe Martin Odegaard janë të gjithë duke ndjekur rrugën e Llorentes, ndërsa dikush si Gareth Bale do të jetë i vështirë për t’u disponuar, duke pasur parasysh pagën e tij të tepruar dhe dëshirën për të qëndruar te Reali. Sergio Reguilon mund të largohej edhe para mbërritjes së Mendy.

Me shitjen e Llorente dhe largimin e menjëhershëm të De Tomas, numri i lojtarëve të Los Blancos do reduktohet nga nga 37 në 35.

Komento: