Kjo gjë nuk pritej: Cavani te gjiganti i La Liga-së

22:09 | 12 Dhjetor 2018

Duket se Atletico Madrid së shpejti do të mbetët pa Diego Costan.

Diego Costa nuk është i lumtur më pagën te Atletico Madrid, andaj kërkon të transferohet në Kinë.

Sulmuesi braziliano-spanjoll kërkon një pagë rreth 25 milionë euro, ndërsa madrilenët e kanë refuzuar një gjë të tillë.

Nëse Diego Costa transferohet në Kinë, atëherë Atletico Madrid po mendon ta transferoj Edinson Cavanin.

Sulmuesi uruguaian është i gatshëm të largohet nga PSG, pasi nuk është i lumtur me trajtimin e klubit dhe privilegjet që i gëzon Neymar.

Komento: