Kjo ishte fjalia e fundit e Bartomeut në grupin WhatsApp të Barcelonës! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo ishte fjalia e fundit e Bartomeut në grupin WhatsApp të Barcelonës!

19:11 | 29 Tetor 2020

Bartomeu shkruan për herë të fundit në grupin e Barcelonës në “WhatsApp”.

Dje presidenti i Barcelonës, Josep Bartomeu njoftoi dorëheqjen para klubit katalanas.

Pas një presioni të madh mbi të, për keq menaxhimin në kohën e fundit të klubit, Bartomeu u detyrua të shkëput kontratën e tij me Barcelonën.

Kështu, gazeta e njohur spanjolle “Mundo Deportivo” njoftoi se Bartomeu sot shkroi për herë të fundit në grupin e Barçës në “WhatsApp”.

Disa ditë para dorëheqjes, Bartomeu përgëzoi 17-vjeçarin Pedri për golin kundër Francesvaros në Ligën e Kampionëve.

Pedri falënderoi për mesazhin dhe Bartomeu nuk u pa më në grup pas këtij mesazhi.

Komento: