Kjo ishte pika e fortë e Milanit sonte – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo ishte pika e fortë e Milanit sonte

23:05 | 26 Janar 2019

Mateo Musacchio thotë se Milanin pati një performancë perfekte mbrojtëse pasi që siguroi një barazim 0-0 ndaj Napolit.

Golat u pritën kur Partenopei filloi së bashku Dries Mertens, Lorenzo Insigne, Jose Callejon dhe Arkadiusz Milik përcjell ORAinfo.

“Napoli është një ekip i fortë, ne kishim nevojë për një performancë perfekte mbrojtëse për të sjellë në shtëpi një pikë,” tha Musacchio për DAZN.

“Ne luajtëm mirë dhe ishte e rëndësishme për ne që të mos mposhtemi “.

Në gjysmën e dytë, 35 milionë euro përforcimi, Krzysztof Piatek hyri në debutimin e tij në Milano dhe mund të shfaqet më shumë në çerekfinale të Kupës së Italisë kundër Napolit të martën.

“Transferimet e reja janë të forta, pasi Lucas Paquetá po bën gjëra të mëdha dhe Piatek ka provuar tashmë në Genoa se çfarë mund të bëjë.

“Tani do të pushojmë dhe do të përqëndrohemi te Coppa Italia nga nesër”, ka thënë ylli i Milanit./ORAinfo/

Komento: