Kjo ishte shpejtësia marrëmendëse që ia mori jetën Reyes

11:08 | 03 Qershor 2019

Ditë më parë nga jeta u nda legjenda e Realit dhe Arsenalit, Jose Antonio Reyes.

Sipas “Mundo Deportivo”, gazetës sportive spanjolle që ka siguruar raportin e Rojes Civile, Jose Antonio Reyes po udhëtonte me 237 km/h kur pësoi aksidentin që i kushtoi jetën në moshën 35-vjeçare.

Ish-lojtari i Real Madrid, Arsenal dhe kombëtares spanjolle humib kontrollin e makinës së tij Mercedes Brabus, u përplas dhe më pas u përmbys dhe mori flakë.

Lojtari që aktualisht luante me Extremadura po kthehej në shtëpi pas stërvitjes kur ndodhi aksidenti tragjik.

Komento: