Kjo nuk pritej nga askush, Bale transferohet në Premierligë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo nuk pritej nga askush, Bale transferohet në Premierligë

22:17 | 06 Shkurt 2019

Gareth Bale i ka befasuar të gjithë me vendimin e fundit.

Ai karrierën futbollistike mund ta vazhdojë në Premierligë.

Skuadra të mëdha nga elita e futbollit anglez kanë shprehur interesim për anësorin uellsian.

Janë skuadrat si Manchester United, Chelsea dhe Tottenham që kanë kontaktuar Real Madridin rreth situatës së Gareth Bale.

29 vjeçari në vitin 2013 për 100 milionë euro i ishte bashkuar Real Madridit nga Tottenham.

Lëndimet e shpeshta dhe forma jo e mirë mund të shtyjë ‘Los Blancos’ që të konsiderojë ofertat e skuadrave nga Premierliga.

Komento: