Kjo nuk pritej, PSG vendos ҫmim të ҫmendur për Neymarin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo nuk pritej, PSG vendos ҫmim të ҫmendur për Neymarin

21:40 | 13 Gusht 2019

Skuadra e PSG-së ka treguar ҫmimin për Neymarin.

PSG janë të hapur për shitjen e Neymar, por me disa kushte.

Barcelona, nëse dëshiron rikthimin e Neymar në skuadër, duhet t’i paguajë kampionëve të Francës deri në 250 milionë euro.

Mediet spanjolle raportojnë se PSG edhe pse janë duke kërkuar shitjen e Neymar, vazhdojnë të qëndrojnë pas kërkesave të tyre, duke kërkuar hiq më pak se 250 milionë euro për kartonin e tij.

Lajmet e fundit nga Spanja dhe Franca bëjnë të ditur për përafrime të qëndrimeve, me zyrtarë të Barcelonës që ndodhen në Paris për të negociuar marrëveshjen.

Neymar në vitin 2017 për 222 milionë euro nga Barcelona është transferuar te PSG, për t’u bërë lojtari më i shtrenjtë në histori të futbollit.

Komento: