Kjo pjesë e Kosovës mbulohet nga bora – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kjo pjesë e Kosovës mbulohet nga bora

09:19 | 25 Dhjetor 2019

Borë e madhe në këtë pjesë të Kosovës.

Fshati Bajgorë i Mitrovicës është mbuluar mbrëmë me borë.

Madje, raportohet se rrugët e këtij vendi rural janë bllokuar si pasojë e reshjeve të mëdha të borës.

Ndryshe, sinoptikët kanë paralajmëruar se sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe herë-herë me reshje shiu, ndërsa në viset malore parashihet të bie shi me bore.

Sipas tyre, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -1 deri 2 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius.

Do të fryjë erë mesatare deri e fortë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Komento: