Kjo skuadër ia bëri punën “lëmsh” Milanit

09:44 | 06 Maj 2019

Nuk ka mbetur asgjë Milanit të Gennaro Gattusos në këto ndeshje përfundimtare, veç se të shënojë fitore.

Dhe me suksesin e Atalanta dje në Romë, gjithçka është bërë shumë më e komplikuar,përcjell ORAinfo.
“Ne nuk kemi vdekur akoma,” siguroi Gattuso dje në një konferencë shtypi.

Corriere della Sera, thekson se një fitore e vetme në 8 ndeshjet e fundit, e bën një Ligë e Kampionëve tani edhe 6 pikë larg për rossonerët.

Por pozitive – shton e njëjta gazetë – është se kësaj radhe teknik i Rossonerëve tregoi veten luftarak, më autoritar dhe vendimtar në lidhje me atë të pakonceptueshme “ne jemi pa shpirt”, që me siguri nuk e ndihmoi as ai as ekipi në prag e play-off pastaj humbi në Torino. Fjalët peshojnë, sidomos kur ato janë e vetmja gjë që ju keni lënë, dhe Rino e kuptoi atë./ORAinfo/

Komento: