Kllokoti përfundimisht shkon në balotazh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kllokoti përfundimisht shkon në balotazh

12:16 | 18 Tetor 2021

Lista Serbe s’arrin ta fitojë Kllokotin, shkon në balotazh

Lista Serbe s’ka arritur të fitojë në komunën e Kllokotit dhe kjo komunë do të organizojë edhe një raund zgjedhjesh për kryetar të komunës.

Në 10 komuna ku ka garuar, Lista Serbe ka arritur të fitojë 9 nga to pa balotazh.

Në komunën e Kllokotit, kandidati i Listës Serbe ka arritur të fitojë 41,45% të votave, ndërkaq i dyti është renditur kandidati i partisë GI SNS(SRPSKA NARODNA SLOGA).

Komento: