Klopp: Kjo skuadër do t”a fitojë Champions League

21:03 | 18 Dhjetor 2018

Jurgen Klopp, pranoi se Liverpooli u lehtësua pasi që arriti që të i shmangej Juventusit në shortin e Ligës së Kampioneve, pasi që sipas tij boanconertët janë favoritët për turneun e Champions, përcjell ORAinfo.

“Për të qenë 100 për qind i ndershëm, për atë raund, ka qenë vetëm dy klube që nuk i pëlqente të ballafaqohesha me ta “, tha Klopp.

“Borussia Dortmund. ? Unë nuk doja që të ballafaqohesha aq herët me ta. Nëse takohemi nga ai raund, është mirë për të dy klubet dhe do të shohim se çfarë ndodh.

“Dhe Juventusi , sepse për mua ata janë favoritët për turneun. Ata janë kaq të kompletuar. Për shkak të jetë me të vërtetë e vështirë të mposhtim Juve këtë vit, sepse ata në fund janë favoritët që në fund ta rrëmbejë këtë trofe”, ka thënë Klopp./ORAinfo/

Komento: