Klopp zbulon çfarë iu tha lojtarëve para ndeshjes me Barçën

09:14 | 08 Maj 2019

Jurgen Klopp foli për BT Sport pas ndeshjes Liverpool-Barcelona 4-0.

Pas fitores dramatike, trajneri gjerman i ka quajtur lojtarët e tij gjigantë përcjell ORAinfo.

“Ishte një performancë e pabesueshme! Unë i kisha thënë djemve të mi para ndeshjes se nuk ishte e pamundur.
“ Barcelona? Për të luajtur kundër ekipit më të mirë në botë dhe për t’i mposhtur siç kemi bërë duke mos pësuar asnjë gol , kjo është e mahnitshme. Wow, lojtarët e mi janë gjigantë të vërtetë ..”, ka përfunduar Klopp.
Sonte Reds,presin finalistin tjetër si cili d të jetë mes Ajaxit dhe Tottenhamit./ORAinfo/

Komento: