Klubi italian ia ‘terron’ Leonardos për këta dy lojtarë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Klubi italian ia ‘terron’ Leonardos për këta dy lojtarë

11:25 | 26 Dhjetor 2018

Një operacion i komplikuar nga dita e parë. Sepse për disa javë, Leonardo ka menduar për testimin e terrenit në mënyrë serioze me Sassuolo për dy emra që kanë qenë në shikuesin e klubit për një kohë të gjatë.

Stefano Sensi dhe Alfred Duncan, të konsideruara nga mundësitë e Milanit për t’i transferuar në janar ose qershor, përcjell ORAinfo.

Nuk është rastësi që ideja filloi në nivelin e kontakteve indirekte për një muaj. Edhe në ditët e fundit, Milani bëri përpjekje të reja – kësaj here direkt me Sassuolo.

Me pak fjalë, jo vetëm Fabregas dhe bashkëpunëtorë, për arsye ekonomike Milani po vlerëson mundësi të ndryshme që tregu mund të ofrojë në departamentin e mesfushës.

Sassuolo, megjithatë, ka ngritur një pus shumë të lartë. Presidenti Giorgio Squinzi i konsideron lojtarët jo për shitje.
Milan hapi derën për dialog mbi formulën me një hua me të drejtën e shpengimit, por presidenti vetëm do t’i shiste për një ofertë të pahijshme dhe vetëm një prej tyre.

Duncan ka qenë një objektiv për Milanin për disa kohë, ndërsa Sensi është vlerësuar me të vërtetë nga Leonardo dhe kontaktet janë më konkrete, por Sassuolo nuk ka ndërmend të ulet në tavolinë, nëse jo e vet, me kërkesa shumë të larta që vijnë nga klubi. /ORAinfo/

Komento: