Kolona të gjata në Merdare, pritje deri në shtatë orë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kolona të gjata në Merdare, pritje deri në shtatë orë

22:08 | 31 Gusht 2019

Nuk kanë përfunduar ende pritjet dhe kolonat e gjata në pikat kufitare.

Deri në shtatë orë janë pritjet që duhen për të dalë nga Kosova, prej kufirit në Merdare.

Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar, njofton se pritja është prej 6 orë e 40 minuta deri në 7 orë.

E sa i përket hyrjeve nga Merdarja, duhen 5 deri në 10 minuta.

Pritje gjatë ditës ka pasur edhe në pikat tjera kufitare.

Komento: