Kombëtarja e Kosovës merr lajmin e madh ditën e parë të 2019-të – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Kombëtarja e Kosovës merr lajmin e madh ditën e parë të 2019-të

12:13 | 01 Janar 2019

Kombëtarja e Kosovës në futboll po përforcohet me lojtar të rinj.

Ekipi kombëtar i Kosovës do të përforcohet me dy futbollistë të rinj në fillim të këtij viti, sipas trajneri Challandes,

Trajneri i Kosovës, Bernard Challandes ka konfirmuar se janë shumë afër dy prurjeve të reja.

Trajneri zviceran ka thënë se ata janë afër marrëveshjes me Florent Hadergjonajn dhe Bastien Toman.

Hadergjonaj nuk ka bërë asnjë paraqitje për skuadrën e parë të Zvicrës, ndërsa ka të drejt ta zgjedh Kosovën.

Nga ana tjetër, Toma luan aktualisht te Sion dhe që thuhet se ka pranuar të luajë për Kosovën, ndërsa pret konfirmimin nga UEFA.

Që të dy lojtarët do të kenë të drejt të luajnë në kualifikimet për EURO 2020.

Komento: