Komisioneri Hahn takon presidentin Thaçin, folën për dialogun

23:02 | 23 Janar 2019

Në Davos të Zvicrës është duke u mbajtur Forumi Ekonomik Botëror.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është takuar në Forumin Ekonomik Botëror në Davos të Zvicrës me Komisionerin e BE-së për Zgjerim, Johannes Hahn.

Hahn pas takimit ka shkruar se kanë diskutuar për perspektivën evropiane të Kosovës dhe dialogun me Serbinë.

“Ishte një kënaqësi takimi me presidentin Hashim Thaçi në Davos. Diskutuam për perspektivën evropiane të Kosovës dhe rrugën përpara në dialogun me Serbinë. Është në interesin gjeopolitik dhe ekonomik të BE-së që ta tërheqë më afër rajonin e Evropës Lindore”, ka shkruar Hhan në Tëitter.

Komento: