Komuna e Prishtinës intervenon në Pallat të Rinisë, Kryetari lajmërohet prej aty – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Komuna e Prishtinës intervenon në Pallat të Rinisë, Kryetari lajmërohet prej aty

12:42 | 08 Korrik 2022

Komuna e Prishtinës ka ndërmarrë aksion për të larguar konstruksionet pa leje në Pallatin e Rinisë.

Punën e inspeksionit të Komunës e ka mbikëqyrur edhe kryetari i Prishtinës Përparim Rama.

“Hapësirat publike po iu kthehen qytetarëve, e Pallatit të Rinisë po i rikthehet identiteti i tij! Bashkë me Nënkryetarin, z. Alban Zogaj dhe Drejtorin e Inspekcionit, z. Florian Dushi, pamë nga afër largimin e konstruksioneve të vendosura pa leje në objektin e Pallatit”, ka shkruar Rama.

Komento: