Konfirmohet, ja kush po rikthehet te Interi

11:29 | 17 Dhjetor 2018

Diego Simeone, konfirmon se do të kthehet në Inter një ditë, por sqaron se gjërat po shkojnë shumë mirë me Atletico Madrid.

Lidhjet mes Simeone dhe Interit janë rishfaqur pas largimit të tyre nga Liga e Kampionëve, pasi argjentinasi kaloi dy vjet me Nerazzurrët si një lojtar në vitet 1990 përcjell ORAinfo.

“Marr çdo ditë me qetësi”, tha trajneri, i cili gjithashtu fitoi një Scudetto me Lazion në 2001, i tha Radio Anch’io Sport.

“Kam ende një vit të mbetur në kontratën time me Atletin dhe gjërat po shkojnë shumë mirë.

“Unë kam qenë shumë i qartë në këtë 2,000 herë tashmë, për kthimin tim të mundshëm në Inter. Nuk ka nevojë të thuhet ndonjë gjë tjetër veçse një ditë do të ndodhë.

“Lazio dhe Inter më lanë me disa kujtime të mëdha, kështu që u uroj atyre të dyve më të mirën.

“Unë shpresoj se mund të vazhdoj në të njëjtën linjë që Atleti ka qenë në për 12-13 vjet. Klubi juaj përcakton stilin tuaj.

“Klubi ka një histori për të respektuar dhe ne shkojmë me këtë. Juventus, Inter, Barcelona, Atletico Madrid, Bilbao … të gjithë kanë personalitetin e tyre. Pas kësaj, lojtarët do të kenë stilin e tyre. ”

Argjentinasi më pas e kishte fjalën e tij për transferimin e Cristiano Ronaldos në Juventus nga Real Madrid gjatë verës.

“Pa dyshim ai është një nga dy lojtarët më të mirë të 10 viteve të fundit”, shtoi ai.

“Ai gjithmonë arriti të jetë në krye me Messin. Sigurisht që ardhja e tij në Juventus i ka dhënë diçka më shumë Bianconerëve “, ka thënë trajneri argjentinas./ORAinfo/

Komento: