KONFIRMOHET: Juventus po e shet yllin e madh – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

KONFIRMOHET: Juventus po e shet yllin e madh

16:59 | 21 Korrik 2019

Juventusi mund të jetë i përgatitur që të lejojë që ylli i ri, Moise Kean të largohet nga klubi këtë verë.

19-vjeçari ka qenë i lidhur me transferim te skuadrat e Arsenalit, Everton dhe Borussia Dortmund dhe pas lëvizjes së madhe të parave për Matthijs de Ligt, Juventusi mund të jetë i gatshëm të fitojë para me të, përcjell ORAinfo.

Mendohet se ata mund të binden për të shitur sulmuesin për rreth 30 milionë euro, me një klauzolë blerje prej 40 milionë eurosh. /ORAinfo/

Komento: