Konfirmohet: Këto ekipe po e kërkojnë Cutronen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Konfirmohet: Këto ekipe po e kërkojnë Cutronen

23:09 | 07 Janar 2019

Agjenti i Patrick Cutrone pranon se klubet spanjolle dhe gjermane kanë treguar interes për sulmuesin, por ai dëshiron të vazhdojë të luajë për Milanin.

Cutrone ka ndjekur fushatën e tij të madhe për Milanin me shtatë gola këtë sezon dhe Donato Orgnoni zbuloi se ylli i Italisë po përpiqen të vjedhin sa më shumë gjëra të jetë e mundur nga Gonzalo Higuain.

“Sikur ai të ishte i huaj, ai do të kishte tërhequr shumë më tepër interesim, edhe nëse ai mbetet një nga të rinjtë më të mirë italian”, tha ai për MilanNews, përcjell ORAinfo.

“Ne kemi pasur shumë interesime nga ekipet e huaja, si nga Spanja dhe një nga Gjermania, por Patrick dëshiron të vazhdojë të punojë mirë për Milanin”, ka thënë ai.

“Ne presim që Cutrone të ketë të njëjtat shanse në 2019 se ai kishte vitin e kaluar. Pas kësaj, do të jetë pranë tij për të bërë mirë në fushë me shfaqjet, qëllimet dhe, ndoshta, çmimet e tij”.

Ai më utje ka thënë se Pipita mbetet një nga sulmuesit më të mirë në botë.

“Gonzalo është një lojtar i madh dhe Patrick po përpiqet të vjedhë sa më shumë gjëra prej tij sa të jetë e mundur. Ata punojnë shumë mirë së bashku. Patrick është në dijeni të cilësisë së Pipitës dhe dëshiron të mësojë prej tij”, është shprehur ai. /ORAinfo/

Komento: