KONFIRMOHET: Yll i madh po largohet nga Milan, “rehatohet” në Brazil

20:02 | 02 Qershor 2019

Cristian Zapata, është liruar nga Milani dhe është në negociatat për një lëvizje në Brazil me Flamengo, konfirmoi nënkryetari i klubit.

Zapata është 32 vjeç dhe kontrata e tij me Rossonerët do të përfundojë më 30 qershor, përcjell ORAinfo.

Ai bëri 20 paraqitje konkurruese për Milan këtë sezon, duke shënuar një gol të Europa League.

“Unë nuk mund të gënjej, ne jemi në diskutime për Jemerson dhe Zapata, kështu që do të nënshkruajnë një ose tjetrën,” tha Zëvendëspresidenti Flamengo Marcos Braz për Globoesporte.

Zapata ka qenë në Itali që nga viti 2005 me Udinese, pastaj Milan në 2012 pas një sezoni në Villarreal./ORAinfo/

Komento: