Koronavirusi godet Malin e Zi, 8 të vdekur dhe 354 të infektuar – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Koronavirusi godet Malin e Zi, 8 të vdekur dhe 354 të infektuar

19:16 | 29 Tetor 2020

Në Mal të Zi tetë persona kanë vdekur si pasojë e COVID-19 në 24 orët e fundit, ndërsa janë regjistruar edhe 354 raste të reja me koronavirus.

Instituti i Shëndetit Publik në Mal të Zi ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë bërë 937 testime dhe 354 kanë rezultuar pozitive. Më së tepërmi raste pozitive janë regjistruar në Podgoricë, 170 sosh, ndërsa në Ulçin janë regjistruar 27 raste të reja.

Po ashtu në 24 orët e fundit janë shëruar 242 pacientë. Janë 3729 raste aktive.

Komento: