Koronavirusi në Itali, këto janë shifrat e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Koronavirusi në Itali, këto janë shifrat e fundit

18:45 | 28 Qershor 2020

Italia ka shënuar 22 viktima dhe 174 raste të reja me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Numri total i viktimave ka shkuar në ,38 ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve në 240,310.
Ndërsa pacientë aktivë me Covid- 19 janë 16,681.

Të shëruar nga koronavirusi deri më sot janë 188,891.

Në struktura spitalore po kurohen 1,160 të sëmurë e 98 janë të shtruar në reparte të terapisë intensive.

Në 24 orët e fundit janë kryer 37,346 tampone.

Komento: