Koronavirusi në Maqedoni të Veriut: 12 të vdekur dhe 132 raste të reja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Koronavirusi në Maqedoni të Veriut: 12 të vdekur dhe 132 raste të reja

16:39 | 29 Qershor 2020

Edhe 12 të vdekur e 132 të infektuar me COVID-19 në Maqedoni të Veriut.

Gjatë 24 orëve të fundit prej 868 testimeve të realizuara, 132 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 12 persona të diagnostikuar me Covid-19, në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera. Sipas statistikave të fundit 112 pacientë i janë shtuar listës së personave të shëruar.

Në Maqedoninë Veriore, që nga fillimi i pandemisë, 6209 persona janë diagnostikuar me Covid-19, prej të cilëve 2427 janë shëruar kurse 298 persona kanë vdekur. Për momentin janë 2484 raste aktive me Covid-19.

Komento: