Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, këto janë shifrat e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Koronavirusi në Maqedoninë e Veriut, këto janë shifrat e fundit

17:38 | 20 Qershor 2021

Asnjë viktimë dhe tetë raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut.

Në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit janë kryer tre mijë e 265 testime për COVID-19 ku tetë qytetarë kanë rezultuar pozitivë.

Gjatë 24 orëve të fundit nuk është regjistruar asnjë viktimë me koronavirus teksa janë shëruar 73 pacientë.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se rastet pozitive janë tre raste në Shkup, dy raste në Strumicë dhe nga një rast në Kumanovë, Veles dhe Kërçovë.

Komento: