Kovac mohon se Bayern ka nënshkruar me yllin e madh

19:20 | 11 Dhjetor 2018

Trajneri i Bayern Munchen, Niko Kovaç ka hedhur poshtë spekulimet se Benjamin Pavard ka rënë dakord për një marrëveshje për t’u bashkuar me klubin nga Stuttgart përcjell ORAinfo.

Raportet kanë pohuar se Bayern janë të etur të nënshkruajnë mbrojtësin e Francës, një fitues i Kupës së Botës këtë vit, sapo të nis afati kalimtar në janar.

Pavard, i cili është kontraktuar në Shtutgart në vitin 2021, ka pësuar një lëndim në ndeshjen ndaj Borussia Monchengladbach dhe nuk do të jetë në gjendje të kthehet deri pas pushimit të dimrit. 22-vjeçari Pavard u zëvendësua pas gjashtë minutash lojë./ORAinfo/

Komento: